Okolí

Muzeum Ostrov lidových krojů není jediným zajímavým místem, které lze v tomto kraji navštívit. Dovolte nám tedy představit několik dalších míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Restaurace a hotel Agnes

Restaurace Agnes

Přijměte pozvání do bezbariérové restaurace s kapacitou 100 míst a venkovní terasou, situované do příjemného prostředí srubové stavby, která si Vás získá kvalitou poctivé domácí kuchyně a originálním menu. 

Připravujeme hovězí, jehněčí, vepřové i rybí speciality z masa z vlastních BIO chovů. Pečeme domácí chléb a udíme slaninu. Nabízíme nápoje z vlastní moštárny a palírny, jež hrdě nosí certifikát Kosher. Pivo čepujeme z vlastního minipivovaru. U restaurace je velký bylinkový záhon i zeleninové políčko. Co neumíme vyrobit, odebíráme od regionálních dodavatelů.

         

Hotel Agnes 

Hotel Agnes je vystavěn stylově s maximálním využitím přírodních materiálů jako komfortní moderní srubová stavba. To vše se nachází uprostřed krásné přírody na břehu Pilského rybníku, v regionu, které je minimálně dotčen průmyslem a čistotu přírodního prostředí považuje za svoji velkou přednost.

K dispozici je 14 pokojů, z toho 1 pětilůžkový (rodinný), 7 třílůžkových, a 6 dvoulůžkových. Celková ubytovací kapacita je 38 osob. Všechny pokoje jsou zcela moderně a komfortně zařízeny.

        

Webové stránky restaurace a hotelu Agnes

Palírna a moštárna Agnes Bohdaneč

Palírna a moštárna Agnes byla založena roku 2001, kdy navázala na dlouholetou tradici a zkušenosti místních palírníků. Od počátku vyrábí výhradně přírodní pálenky nejvyšší kvality, vytříbené chuti a vyváženého aroma bez průmyslově vyráběného lihu a umělých přísad. Suroviny získává z vlastních sadů a od regionálních producentů. Všechny produkty mají Kosher certifikát, podtrhující mimořádnou kvalitu zpracování a dodržovaní nejpřísnějších hygienických zásad. Pokud bude chtít vyrobit pálenku případně mošt z vlastního ovoce, případně pokud budete mít jakékoli další dotazy, neváhejte se obrátit přímo na palírnu a moštárnu

Všechny produkty můžete zakoupit na e-shopu, kde najdete i mnoho dalších výrobků, jež firmy v našem okolí vyrábí. Všechny naše produkty mají společného jmenovatele, jímž je mimořádná kvalita zpracování ve všech ohledech.

        

 

Pivovar Bohdaneč

Minipivovar byl oficiálně spuštěn do provozu 11.2.2022. Pivovar má dvě spilky na 700l a dvě spilky po 150l. Stabilně má v plánu vařit dvě spodně kvašená piva typu ležák, jedno 11° a druhé 13°, piva nesou názvy dle okolních vesnic. 11° - Prostřední Ves, 13° - Bohdaneč. K těmto dvěma stálým receptům je nabízen jeden svrchně kvašený speciál, který bude variabilní.

Do celého komplexu s vařením piva ještě připravujeme výrobu pršutu a podobných fermentovaných sušených pochutin. Měla by tak vzniknout první výroba pršutu v České republice. Připravovaná výrobní kapacita je 500 kusů vepřových kýt za rok. Do této výroby chceme zakomponovat i maso z Mangalic z vlastního chovu na Farmě Ostrov. Webové stránky pivovaru připravujeme.

       

Zámek Ostrov

Jsme rodinná společnost a bývalý hospodářský dvůr jsme zrekonstruovali a snažíme se jej oživit. Ostrovský dvůr je dílkem většího celku. Hotel a restaurace Agnes v Bohdanči, Bohdanečská palírna, Pivovar v Bohdanči a samozřejmě Muzeum Ostrov lidových krojů, to vše je součástí našeho regionu, našeho Dobrého kraje.

V sezóně je náš zámek místem, které si lidé rádi nacházejí pro prožití "svého" dne. Svatby u nás bývají stejně různé, jako jsou lidé, kteří je zde slaví.

Do našeho krásného proskleného sálu se vejde 120 lidí. Cena nájemného je závislá na tom, zda budete mít vlastní catering, nebo využijete služeb naší partnerské restaurace Agnes v Bohdanči. Na zámku můžeme ubytovat až 30 osob. Pokud chystáte svatbu, kontaktujte nás. Nejlepší je se přijet podívat a domluvit podrobnosti na místě. 

Všechny potřebné informace, ceny atp. naleznete na webových stránkách Zámku Ostrov.