Nové přírůstky v expozici

Milí návštěvníci, s radostí vám oznamujeme, že má naše expozice nové přírůstky. Věříme, že se vám budou líbit. A nebojte se, nezahálíme a stále naše sbírky rozšiřujeme. Brzy se můžete těšit na další přírůstky. Prozradíme jen, že se bude jednat o kroje Středních Čech a bude to opravdu bomba! Tak nás sledujte, ať vám nic důležitého neunikne. Těšíme se na vaši návštěvu, tým Muzea Ostrov lidových krojů.

Kroj z Horšovského Týna, meziválečné období                    Kroj z Karlovarska, meziválečné období                            Rychmburský kroj, cca. 1880

Dobrodružné putování Kutnohorskem a Kolínskem

Vážení příznivci muzeí, památek a zajímavých míst obecně. Už jste slyšeli o Dobrodružném putování Kutnohorskem a Kolínskem? Že ne? To je chyba. Poznáte krásné památky, mnoho příběhů, dozvíte se něco o slavných osobnostech, ale také si odpočinete se sklenkou lokálního vína nebo půllitrem řemeslného piva a něčím dobrým na talíři.

A hlavně...můžete vyhrát zajímavé ceny! No a Muzeum Ostrov lidových krojů u toho nesmí chybět. Pokud se rozhodnete tuto letní hru hrát, nezapomeňte si v našem muzeu říci o razítko do vaší hrací karty - no a pokud ji ještě nemáte, nevadí, v našem muzeu ji zdarma obdržíte.

Podrobné informace a pravidla Dobrodružného putování najdete na webových stránkách KuKo.

5.6.2022 - Návštěva Souboru lidových písní a tanců Javorník z Nového Jičína

Po mladoboleslavských baráčnících se do našeho muzea vypravil folklorní soubor Javorník až z Nového Jičína v krásných valašských krojích. Jedná se o poslední fungující folklorní soubor na novojičínsku a o to více nás jeho návštěva těší. Návštěvu zakončili i ukázkou ze své tvorby. Pokud byste se o tomto souboru chtěli dozvědět více, případně si chtěli poslechnout výběr z jejich tvorby, navštivte webové stránky Javorníku.

Za návštěvu i krásnou písničku děkujeme!

19.5.2022 - 2. místo v soutěži Glorea musaealis 2021

Muzeum Ostrov lidových krojů se ve špičkové konkurenci umístilo na 2. pozici v jubilejním 20. ročníku prestižní soutěže Glorea musaealis v kategorii "Muzejní počin roku 2021". Tuto soutěž každoročně pořádá Asociace muzeí a galerií. Velmi nás těší, že mnohaletá práce na přípravě expozice byla odměněna. Kompletní výsledky soutěže společně s prezentacemi vítězných projektů naleznete zde.

14.5.2022 - Návštěva baráčníků z Mladé Boleslavi

První návštěva baráčníků je pro nás velkou událostí. Dnes nás navštívili baráčníci 5. Župy Václava Budovce z Budova z Mladé Boleslavi. Většina byla oblečena v krojích (ať už v baráčnických nebo v původních mladoboleslavských), což z celé návštěvy udělalo opravdový folklorní zážitek. Všem se v našem muzeu líbilo a my už se nemůžeme dočkat na příjezd dalších baráčníků, kteří Muzeum Ostrov lidových krojů navštíví! (a samozřejmě nejen na ně)

Ještě jednou děkujeme za návštěvu!

9.5.2022 - Návštěva žáků ZUŠ F. Kmocha, Kolín v Muzeu Ostrov lidových krojů

Dnes naše muzeum navštívili žáci výtvarného oboru ZUŠ F. Kmocha v Kolíně. Výtvory byly krásné, žáci se opravdu snažili. Jsme rádi, že naše muzeum inspiruje k tvorbě i nejmladší generaci umělců. Děkujeme za návštěvu!

16.4. 2022 - Dobrodružné Pohádkové putování po Ostrově lidových krojů

Srdečně vás zveme na den plný zábavy pro rodiny s dětmi. Čekají na vás dobrodružné hry o ceny, velikonoční koncert, dobré jídlo a pití a mnoho dalšího. Těšíme se na vás.

11. 10 . 2021 - Spuštění E- shopu

dnešním dnem jsme spustili E-shop s našimi originálními výrobky, publikacemi, mapami. Najdete jej v záložce  E-shop

V sobotu 4.9. 2021 bylo vernisáží slavnostně zahájeno otevření Muzea Ostrov lidových krojů. Proběhl zde také křest knihy "Atlas lidových krojů České republiky", kterou muzeum vydalo ve třech jazykových mutacích. Knihu si můžete zakoupit přímo v muzeu nebo později na našem eshopu, který je v přípravách.  A mnoho dalších upomínkových předmětů, jako je například unikátní mapa krojových oblastí České republiky, pexeso s malovanými krojovanými postavami, trička s folklórním motivem, vaky, turistické známky, magnetky, látkové předměty s folklórními motivy a mnoho dalších. Mnohokráte děkujeme všem za účast ! Těšíme se na vaši návštěvu.
MOLK

Přečtěte si článek a další fotografie z otevření Muzea lidových krojů v Kutnohorském deníku.