19.5. 2022 - 2. místo v soutěži Glorea musaealis 2021

Muzeum Ostrov lidových krojů se ve špičkové konkurenci umístilo na 2. pozici v jubilejním 20. ročníku prestižní soutěže Glorea musaealis v kategorii "Muzejní počin roku 2021". Tuto soutěž každoročně pořádá Asociace muzeí a galerií. Velmi nás těší, že mnohaletá práce na přípravě expozice byla odměněna. Kompletní výsledky soutěže společně s prezentacemi vítězných projektů naleznete zde.

9.5.2022 - Návštěva žáků ZUŠ F. Kmocha, Kolín v Muzeu Ostrov lidových krojů

Dnes naše muzeum navštívili žáci výtvarného oboru ZUŠ F. Kmocha v Kolíně. Výtvory byly krásné, žáci se opravdu snažili. Jsme rádi, že naše muzeum inspiruje k tvorbě i nejmladší generaci umělců. Děkujeme za návštěvu!

16.4. 2022 - Dobrodružné Pohádkové putování po Ostrově lidových krojů

Srdečně vás zveme na den plný zábavy pro rodiny s dětmi. Čekají na vás dobrodružné hry o ceny, velikonoční koncert, dobré jídlo a pití a mnoho dalšího. Těšíme se na vás.

11. 10 . 2021 - Spuštění E- shopu

dnešním dnem jsme spustili E-shop s našimi originálními výrobky, publikacemi, mapami. Najdete jej v záložce  E-shop

V sobotu 4.9. 2021 bylo vernisáží slavnostně zahájeno otevření Muzea Ostrov lidových krojů. Proběhl zde také křest knihy "Atlas lidových krojů České republiky", kterou muzeum vydalo ve třech jazykových mutacích. Knihu si můžete zakoupit přímo v muzeu nebo později na našem eshopu, který je v přípravách.  A mnoho dalších upomínkových předmětů, jako je například unikátní mapa krojových oblastí České republiky, pexeso s malovanými krojovanými postavami, trička s folklórním motivem, vaky, turistické známky, magnetky, látkové předměty s folklórními motivy a mnoho dalších. Mnohokráte děkujeme všem za účast ! Těšíme se na vaši návštěvu.
MOLK

Přečtěte si článek a další fotografie z otevření Muzea lidových krojů v Kutnohorském deníku.